شرایط و مقررات ویماکالا

با تشکر از حسن انتخاب شما مشتری گرامی 

شرایط و قوانین خرید از سایت ویماکالا به شرح ذیل می باشد و مشتری با خرید از سایت ویماکالا تمامی این قوانین را خواهد پذیرفت.

شرایط ارسال کالا 

سایت ویما کالا به عنوان یک فروشگاه آنلاین معتبر خود را مکلف و موظف می داند تا عیناً کالای خریداری شده در صفحه محصول را برای مشتری ارسال نماید با این حال در صورت هرگونه تغییر در سفارش اعم از تغییر در کالا یا روش ارسال، مراتب به اطلاع مشتری خواهد رسید و در صورت رضایت مشتری فرایند ادامه خواهد یافت در غیر اینصورت کلیه وجوه پرداختی مشتری به سایت ویماکالا، ظرف مدت 48 ساعت به مشتری بازگشت داده خواهد شد.

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در کالای دریافتی با کالای سفارش داده شده، از باز کردن پلمپ بسته بندی محصول خودداری نموده و فوراً برای بخش پشتیبانی پیام ارسال نمایید. در صورت باز شدن پلمپ یا بسته بندی محصول به نحوی که کالا قابل فروش مجدد نباشد به منزله استفاده از کالا خواهد بود و مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.

کاربران باید اطلاعات خود را در مراحل خرید به درستی وارد نمایند در غیر اینصورت سفارش قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

کلیه سفارشات ظرف مدت 48 ساعت کاری پردازش، و تحویل پیک یا پست، بسته به انتخاب مشتری و شهر مقصد، میشود و سایت ویماکالا پس از آن مسئولیتی بجز پیگیری از شرکت پیک ندارد. در قبال کالاهای پستی مشتری می تواند با استفاده کد پیگیری در سامانه رهگیری مرسولات پست، مرسوله خود را پیگیری نماید.

هزینه ارسال کالا به محل مشتری فارق از هر روش ارسالی، بر عهده مشتری می باشد و در صورت انتخاب شرکت های پیکی مانند الو پیک، اسنپ باکس و … هزینه پیک در محل مقصد مشتری و بر عهده مشتری خواهد بود مگر در طرح ها و جشنواره های تشویقی که در داخل سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که در صورت بروز هرگونه اتفاق پیش‌بینی‌نشده و یا ناهماهنگی در بخش ارسال، ویماکالا می‌تواند سفارش را لغو کرده و به مشتری اطلاع دهد و ظرف حداکثر 48 ساعت تمام وجوه پرداختی مشتری به حساب ویماکالا، بدون دخل و تصرف به ایشان بازگردانده خواهد شد.

کلیه کالا ها بصورت آکبند و بدون باز شدن توسط ویماکالا ارسال خواهد شد.

زمانی که قصد دریافت کالای خود را از شرکت حمل و نقل کالا دارید، در صورت مشاهدۀ هر گونه آسیب فیزیکی در بسته‌بندی، از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید در صورتی که کالای آسیب دیده توسط مشتری از شرکت حمل و نقل تحویل گرفته شود، مسئولیت پیگیری به عهدۀ مشتری خواهد بود.
 

شرایط مرجوعی کالا

هرگونه اشکال یا ایراد فنی در کالا باید حداکثر ظرف مدت 7 روز از زمان دریافت کالا به بخش پشتیبانی اعلام گردد.
کارتن و یا جعبه کالا باید در طی مدت 7 روز به همراه تمامی متعلقات نگهداری شود تا در صورت ارجاع کالا، تمامی متعلقات ارجاع داده شود در غیر اینصورت کالا به مشتری بازگردانده خواهد شد و مشتری قادر به استفاده از این سرویس نخواهد بود.
هرگونه آسیب و یا نوشتن متن یا آدرس و یا مخدوش شدن جعبه و بسته بندی کالا، باعث از بین رفتن حق مرجوعی کالا توسط مشتری خواهد شد.
کلیه اسیب هایی که بر اثر استفاده نادرست کاربر ایجاد شده باشد، شامل این ضمانت نخواهد بود و مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.
هرگونه مغایرت کالای دریافتی با کالای سفارش داده شده باید ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا به واحد پشتیبانی با استفاده از پیامرسان و یا ایمیل ویماکالا اطلاع داده شود در غیر این صورت قابل مرجوع شدن نخواهد بود.
مشتری موظف است در صورت مشاهده هرگونه آسیب فیزیکی به بسته بندی با جعبه ارسالی، از پذیرفتن آن از شرکت حمل نقل امتناع کند و با ارسال پیام به واحد پشتیبانی و یا آدرس ایمیل، موارد را به اطلاع ما برساند. در صورت قبول کالا با بسته بندی آسیب دیده از شرکت حمل و نقل، مسئولیت آن بر عهده مشتری خواهد بود.
 
مراحل مرجوعی کالا :
  1. ارسال پیام توسط مشتری به ویما کالا از طریق پیامرسان ها و یا ایمیل ویماکالا
  2. بررسی توسط ویماکالا از طریق ارسال تصاویر کالای معیوب از طرف مشتری.
  3. ارسال پستی کالا پس از تأیید بخش پشتیبانی ویماکالا به ادرس پستی ما در ساعات و ایام اداری.
  4. بررسی نهایی ویماکالا.
  5. در صورت تأیید معیوب بودن کالا هماهنگی های لازم از طریق ایمیل و یا پیامرسان با مشتری انجام خواهد شد تا در صورت درخواست مشتری کالای جایگزین برای وی ارسال گردد و یا هزینه های دریافتی از مشتری به حساب وی بازگردد.

لازم به ذکر می باشد در صورت عدم تأیید عیب کالا، آن کالا به مشتری بازگردانده خواهد شد و هزینه های حمل و نقل مجدد نیز بر عهده مشتری خواهد بود.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیۀ خود خارج نشده باشد.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبۀ اصلی خود به ویماکالا بازگردانده شود.هر گونه نوشتن چیزی و یا زدن برچسب روی کارتن یا جعبۀ اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌ کردن آن، ضمانت قبول بازگشت کالا و امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

شرایط بازگشت وجه

در صورتی که کالا ارسالی با توجه به موارد فوق الذکر شامل شرایط بازگشت یا مرجوع سازی شود و مسئولیت بر عهده سایت ویماکالا باشد، کلیه وجوه دریافتی حداکثر ظرف مدت 48 ساعت کاری (بجز ایام تعطیل) به حساب فرد خریدار واریز میگردد. لازم به ذکر است که مبالق فقط و فقط به حساب بنام خریدار واریز خواهد شد.